czwartek, 17 lutego 2022

Najlepsze blogi o poezji

 Chociaż przeważnie interesujemy się twórczością Hieronima Derdowskiego, czasami mamy ochotę poznać nowoczesną poezję lub współczesne spojrzenie na poezję od lat zachwycającą miliony odbiorców.

Najlepsze blogi o poezji w Internecie | Strony poetyckie

Poezja jest obecna od wieków. Sposób, w jaki łączy w sobie znaczenie, dźwięk i rytm, wywołuje świadomość i różne reakcje emocjonalne.

Poezja opowiada o tym jak było mówione i śpiewane przed czasem papieru i pióra. A teraz, poezja stała się istotną niszą dla blogów. Jest to wszechstronna forma literatury i jest stale przenoszone przez innowacje i ewolucje. Blogi poezji przynosi longetivity do tej sztuki literackiej, zwiększając jego widoczność i iskrzenia zainteresowanie od społeczności online.

Lista najlepszych blogów poetyckich w Internecie

Istnieje zróżnicowana pula blogów poetyckich, więc wybraliśmy parę najlepiej działających blogów w Internecie. Jeśli chcesz również założyć swój własny blog poetycki, warto podpatrzeć niektóre pomysły, sprawdzając blogi. Blogi są w języku angielskim, tak więc gdyby ich czytanie było wyzwaniem to polecam tłumacz online, gdzie można przetłumaczyć wszystkie treści w prosty i wygodny sposób..


Poetry Foundation

Fundacja Poezji, wydawca magazynu "Poezja", jest niezależną organizacją literacką zaangażowaną w energiczną obecność poezji w naszej kulturze. Jej celem jest odkrywanie i celebrowanie najlepszej poezji oraz przedstawianie jej jak najszerszej publiczności. Fundacja Poezji działa na rzecz podniesienia poezji do bardziej widocznej i wpływowej pozycji w naszej kulturze. Fundacja stara się być liderem w kształtowaniu klimatu otwartego na poezję poprzez rozwijanie nowych odbiorców, tworzenie nowych dróg przekazu i zachęcanie do tworzenia nowych rodzajów poezji.

Fundacja została założona w 2003 roku po otrzymaniu znaczącego daru od filantropki Ruth Lilly. Dar od Ruth Lilly pozwolił Fundacji Poezji rozszerzyć i wzmocnić obecność poezji w Stanach Zjednoczonych i ustanowił fundusz wieczysty, który będzie finansował magazyn Poezja bezterminowo.



The Poetry Project

The Poetry Project jest forum dla publicznych wydarzeń literackich i źródłem informacji dla pisarzy. Został założony latem 1966 roku jako bezpośredni następca i kontynuacja różnych serii spotkań czytelniczych w kawiarniach, które kwitły na Lower East Side od 1960 roku.

Pierwszy z nich, w Tenth Street Coffeehouse na przecznicy między Third i Fourth Avenues, został przeniesiony do Les Deux Mégots na East Seventh Street w 1962 roku.


Magma Poetry

Jak każda najlepsza poezja, Magma jest zawsze zaskakująca. Każdy numer Magmy ma innego redaktora, mogą to być członkowie zarządu lub wybitny poeta pełniący funkcję redaktora gościnnego. To właśnie to świeże spojrzenie na każdy numer nadaje Magmie wyjątkową różnorodność.

Ich celem jest promowanie tego, co najlepsze we współczesnej poezji. Poezji, która jest czujna wobec świata, w którym żyjemy, szczera i przede wszystkim nieoczekiwana. Kiedyś czytałem, że tłumacz przysięgły online inspirował się właśnie tym blogiem, tłumacząc duże zlecenie na tłumaczenie tekstów poetyckich. Może ona pochodzić zarówno od wcześniej niepublikowanych lub wschodzących poetów, jak i tych bardziej uznanych.

Publikowali między innymi Seamusa Heaneya, Dona Patersona, Seana O'Briena, Alice Oswald, Ala Alvareza, Wendy Cope, George'a Szirtesa, Gillian Clarke, Johna Burnside'a i Marka Doty'ego.



Write Out Loud

Write Out Loud jest międzynarodowym centrum uczestnictwa w poezji, zachęcającym wszystkich, którzy piszą wiersze, od wciąż zbyt nerwowych poetów po laureatów Nagrody Nobla, do dzielenia się swoimi słowami z innymi.

Strona Write Out Loud istnieje od 2005 roku. Jest wyjątkowa w tym, co łączy i co oferuje swoim członkom. Znajdziesz tutaj ich niezrównaną sekcję wiadomości, obejmującą wiadomości od wydawców, poetów, wydarzenia, recenzje koncertów i książek, ich przewodnik po koncertach (gdzie możesz dowiedzieć się, co dzieje się w pobliżu ciebie) i, oczywiście, ich blogi (gdzie możesz zamieszczać swoje prace, czytać i komentować prace zamieszczane przez innych).


Eat This Poem



Eat This Poem został uruchomiony w styczniu 2012 roku przez Nicole Gulotta jako sposób na połączenie dwóch jej pasji, jedzenia i pisania. Na tym blogu dowiecie się, jak poezja przenosi się z kartki na talerz, a po drodze inspiruje wasze podniebienia.

Poza przepisami i wierszami, znajdziecie tu również przemyślenia na temat pisania, gotowania, kreatywności, macierzyństwa i cieszenia się prostymi rzeczami. Więcej pożywienia można znaleźć tutaj, gdzie wspiera pisarzy w tworzeniu zrównoważonej praktyki pisarskiej.